Neden bir web siteniz olmalı?

Web Tasarım Hizmet

Web tasarım yapılırken ilk adımda düşünülmesi gereken, sitenin hizmet verilen markanın kişisel veya kurumsal yapısına uygun olmasıdır. Bir web sitesine girildiğinde, o web sitesinin beğenilmesi için en önemli özellik ilk olarak hızlı açılmasıdır. Kolay anlaşılıyor olması ve sitede aranılan her şeyin rahatça bulunabilmesi de istenen diğer özelliklerdendir. Ağır seyreden, çok fazla hareketli resim içeren bir sitenin insanların beğenisini kazanması beklenemez.
Normale göre % 75 gibi ciddi bir oranda ziyaretçileri siteye çekecek olan arama motorları da bu işte önemli payı olan bir alandır. Bir web sitesi yaparken arama motoru optimizasyonu da dikkate almak gerekir.

Neden Bir Web Sitem Olmalı?

Günümüzde 6,5 milyarın üzerinde internet kullanıcısı mevcut. Özellikle ADSL teknolojisinin de çok farklı boyutlara ulaşması ve akabinde teknolojinin bu denli gelişmesi, bağlantı maliyetlerinin de düşmesi ile internet kullanımını bir hayli yaygınlaştırdı. Artık neredeyse her evde bir bilgisayar bulunuyor. Durum böyleyken kişisel ve kurumsal girişimler ile internette yer almamak için hiç bir sebep yok.
Adınızı duyurmak ve yüz binlerce kişiye ulaşmak için ilk yapmanız gereken şey öncelikle bir web sitesi sahibi olmak. Ve tabii ki bu web sitesini arama motorlarına kaydetmeli ve reklam vererek de konumunuzdan insanları haberdar etmelisiniz.

Bir web sitesi gerek tasarımı gerekse içeriğiyle sizi rakiplerinizden farklı kılacak bir yapıdır. Örneğin sitenizde yer alacak iletişim bilgileriyle insanların sizi bulup size ulaşması çok kolay olacağından hem müşteri potansiyelini artırmak hem de beğeni ve itibar kazanmak için bir web sitesi sahibi olmak en iyi yoldur. Hedef kitlenizin sizi takip etmesine olanak sağlayacak ve de yeni bir kitleyi sizle etkileşimi geçirecek, ekonomik, hızlı ve pratik bir araçla insanları ulaşabilmeyi istemez misiniz?

social position

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir